PLIIDID.EE KONTAKT2024-06-10T07:08:52+00:00

Pliidid ja keskküttepliidid otse maaletoojalt parimate hindadega Eestis.

Meie pliidid ja keskküttepliidid on kvaliteetsed ja kergesti hooldatavad. Meil on ka toimiv järelteenindus, seega saate alati abi ja nõustamist mistahes pliidi puhul.

SIIT LEIAD SIIT OMALE PARIMA PLIIDI

Pliidid parima hinna-kvaliteedi suhtega.

Meie pliidid on väga toredad pliidid ja selle kohta tuleks siia veel natuke tarka juttu kirjutada. Paar lauset, aga võib ka natuke rohkem. Ehk kolm lauset.

LEIA SIIT OMA VAJADUSTELE VASTAV KESKKÜTEPLIIT

Keskküttepliidid parima hinna-kvaliteedi suhtega.

Meie keskküttepliidid on väga toredad pliidid ja selle kohta tuleks siia veel natuke tarka juttu kirjutada. Paar lauset, aga võib ka natuke rohkem. Ehk kolm lauset.

PLIIDID

Juhised Pliitide kasutamiseks

Pliidi õigeks kasutamiseks jälgige tähelepanelikult juhendis antud juhiseid:

Pliidis tohib kasutada ainult ettenähtud kütust: puitu ja briketti.
• Keelatud on kasutada misiganes liiki plahvatavaid aineid nii Pliidi peal kui Pliidi koldes.
• Vältida aerosoolide kasutamist Pliidi läheduses, kui pliit köeb.
• Keelatud on kütta pliidiplaati punaseks.
Pliidid tuleb paigaldada ruumi, kus on piisav värske õhu juurdevool. Kui uksed ja aknad on korralikult tihendatud ja/või ruumis asub veel mõni õhku tarbiv seade (tõmbekapp, ventilaator, jne.) siis peab Pliidi põlemisõhu tarbeks tagama värske õhu juurdepääs eraldi kanali abil või avama regulaarselt akent/ust.
• Vajalik alarõhk Pliidi korstnas peab olema 12 Pa. Juhul, kui rõhk on suurem kui 15 Pa, peab Pliidi korstnale paigaldama tõmberegulaatori.
Pliidi tuhasahtli läheduses ja sees ei tohi olla süttivaid aineid ning ei tohi olla täis.
Pliidi kütmisel, esipaneel läheb väga kuumaks.

Pliidid on ettenähtud toidu valmistamiseks ning Teie kodu soojendamiseks. Pliite iseloomustab lihtne töörfeziimi ja õhu juurdevoolu kontroll.Pliidi tööpind on terasest ,malmist või keraamilisest klaasist. Metallist Pliidi ühendusmuhv on valmistatud terasest või malmist .Ühendusmuhvi kinnitamisel, suruda muhv Pliidi taga või küljel asuvasse avasse ja keerata kinni ning tihendada. Pliidid on koldes vooderdatud shamottkiviga. Pliitide kõik malmist osad on valmistatud hallist malmist , mis garanteerib pikaajalise vastupidamise. Pliitide küljepaneel ja üks osa tagapaneelist on kaitstud shamotiga, ning allservas asuv soojaekraan on isoleeritud. Kvaliteetsete Pliitide praeahi on emailleeritud. Küljepaneelid, praeahju uks, küttekolde uks, sahtlipaneel ja pann, on valmistatud emaileeritud terasplekist. Pliite on võimalik ühendada ,tagant ja külgedelt (vasak või parem käsi) vastavalt Pliidi mudelile. Kõiki materjale on võimalik võtta taaskasutusele. Pliidi paigaldamisel peab järgima kehtivaid ehitus- ja tuleohutusnorme. Pliidid võib ühendada suitsutoruga küljelt, tagant, pealt kas paremalt või vasakult poolt, sõltuvalt sellest, millise Pliidi te valisite. Tähelepanu peab pöörama sellele, et koht, kuhu pliit paigaldatakse oleks horisontaalne. Kui põrand on põlevast materjalist (puu, plastmass, vaip jne.) peab kasutama Pliidi alla kas metalllehte või mõnda muud mittepõlevat materjali. Mittepõlev põhi peab olema külgedelt vähemalt 30 cm ja esiküljest vähemalt 50 cm laiem, kui pliit ise. Pliidi vahemaa põlevast materjalist mööblini peab igast küljest olema vähemalt 20 cm. Täitematerjalid peavad asuma Pliidi tulekoldest vähemalt 80 cm kaugusel. Pliidi ümbruse seinad peavad olema tulekindlast materjalis laeni ja külgedelt vähemalt 50 cm kaugusele. Ohutusstsoon asjadele, mida peab kaitsma (näiteks süttivad seinad, seinad, milledes on süttivaid elemente, raudbetoonist toed), on vähemalt 15 cm. Pliidi kasutamise ajal ei tohi pliidiraua kohal olla pealisehitust. Suitsutoru kasutamisel peab järgima vähimat kaugust süttivate materjalideni. Kaugus seinast on vähemalt 20 cm ja laest vähemalt 40 cm. Pliit ühendatakse suitsulõõriga ühendusdetailiga mis vastab tingimustele CE normidele. Peab jälgima, et Pliidi suitsukäigu üleminek ei läheks suitsulõõris liialt kaugele, vaid jääks lõõri sisemiste kividega ühetasaseks. Peale selle peavad nad olema ka korralikult tihendatud. Selleks, et Te pliit kindlustaks vajaliku võimsuse peate veenduma, et suitsutoru töötaks korralikult. Pliidi lõõri kontrolli peab tegema enne, kui ühendatakse pliit suitsutoruga. Kõige kergem on kontrollida suitsu lõõri tõmmet, kui asetada selle ette põleva küünla. Pliidi tõmme on piisav, kui leek kaldub avause suunas. Kui leek ei kaldu piisavalt Pliidi lõõri avause poole, on ka tõmme ebapiisav. Ühendades kaks küttekollet samasse lõõri, peab lõõride ühenduskohtade vahe ületama 50 cm.

Esmakordne tule tegemine:

Enne esmakordse tule tegemist, puhastage pliit pehme lapiga.
Tuleks meeles pidada, et puhastada/pesta võib ainult külma pliiti.
Esmakordsel tule tegemisel võib Pliidi plaadi pinnalt ruumi eralduda suitsu (värvi ja õli jäägid pliidipinnal põlevad ära)

Pliitides kasutatavad küttematerjalid:

• puit
• brikett

Tule tegemine Pliidi koldesse:

Ava Pliidi tuhakasti uks ning praeahju regulaator. Järgmiseks, võta ca 10 ajalehe lehte ,kortsuta need ja pane tulekoldesse. Mida kuivem paber on, seda vähem Teil seda vaja on. Kortsutatud ajaleht võib täita peaaegu kogu Pliidi tulekolde, suru paber natuke allapoole ja pange lehtede peale 10-15 kuiva peenikest hakatust/laastu.. Pehmest puidust, nagu mänd, saab hea hakatuse. Pane paber põlema aga ära lükka Pliidi tuhasahtli ust kinni. Kui tuli on korralikult all, lükka Pliidi tuhasahtli uks kinni.

Keelatud on Pliidi küttekoldes kasutada:

• plahvatusohtlikke aineid,
• kergelt süttivaid aineid,
• plastikut,
• nahka,
• toidujäätmeid,

Need ained on mitte kõlblikud Pliidis kasutamiseks(põleb halvasti ning eritab halba lõhna) ning saastavad keskkonda.
Kui välistemperatuur on kõrge, mõjutab see korstnatõmmet, sel puhul peaks kasutama Pliidis väikest kogust küttematerjali. Pärast igat Pliidi küttekolde täitmist,soovitame, jätta kolle põlema täis võimsusega kuni 30 minutiks, et vältida kondensaadi teket.

Tingimused Pliidi normaalseks toimimiseks:

• regulaarne puhastamine(nii pliit kui korsten)
• regulaarselt ventileeritud ruumid,
• pidev Pliidi tulekolde puhastamine tuhast (selleks ettenähtud abivahendiga),
• pidev Pliidi tuhapanni tühjendamine.
Kasutades Pliidis priketti, lisage kõigepealt puud, prigett võib ummistada tuharesti ja vähendada põlemiseks vajalikku tõmmet.

Toiduvalmistamine:

Kui soovite pliidiga kiirelt toitu valmistada ja samas mitte kütta ruumi väga soojaks, avage kõik Pliidi regulaatorid ning valmistage toit kiirelt.Kui Te soovite kütta pliidiga ruumi ja samal ajal toitu valmistada, sulgege praeahju regulaator ning osaliselt tuhasahtli uks, et takistada kogu soojuse minekut korstnasse. Kogu pliidiplaadi osa on mõeldud toidu valmistamiseks aga kõge kuumem osa on otse tulekolde peal.Hoidke silma peal, kogu toidu valmistamise jooksul, sest pliit võib olla kuumem või jahedam kui Te arvata oskate.Toidu valmistamiseks vajalikku kuumust saate reguleerida vastavalt, liigutades panni/potti kuumalt Pliidi plaadilt jahedamale. Kui Te soovite Pliidi praeahjus küpsetada, avage praeahju regulaator. Sellisel moel liigub tuli ümber Pliidi praeahju. Võite küpsetada madalal temperatuuril kõike mida soovite aga soovitame mitte küpsetada kõrgel temperatuuril, sest toit võib sel puhul välispinnalt kõrbeda, jättes sisu tooreks.

Pliidi puhastamine ja ülevaatamine:

Pliiti võib puhastada ainult kui ta on külm. Pliidi välispind ning Pliidi sisu peab olema puhastamiseks jahtunud.Välispinda võib puhastada harjaga. Soovitame pliiti puhastada peale igat kasutamist, see lihtsustab toidujääkide ja plekkide eemaldamist ja takistab toidujääkide kõrbemist pliidiplaadile ja praeahju. Pliitide emaileeritud pindade puhastamisel kasutada pehmet lappi ja puhastusvahendit (nt.seep) ja seejärel kuivatada.

Pliitide sisemiste pindade puhastamisel, järgige järgmisi samme:

• esmalt eemalda tuhk Pliidi praeahju pealt, suunaga vertikaalsesse lõõri ,kasutades selleks tuharoopi,
• puhastada Pliidi vertikaalne lõõr, kasutades tuharoopi,
• järgmise sammuna eemalda tuhk Pliidi praeahju alusest lõõrist,
• pliidiplaat ja keeduplaadid puhastada, kasutades tuharoopi.

Kaminasüdamik W-8

kaminad,ahjud,pliidid,katlad,saunaahjud,korstnad,korsten,moodulkorstnad

Kaminasüdamik W-8

Kaminasüdamik W-8 klapiga
Võimsus: 19,8 KW
Kõrgus: 975mm
Laius: 790 mm
Sügavus: 460 mm
Lõõri läbimõõt: Ø 200 mm
Kaal: 200 kg
Klaasi mõõdud:695×460
Hind: 1299 EUR

 

Nurga kaminakomplekt Viljandi C


Nurga kaminakomplekt Viljandi C
(kaminasüdamik 14kW) ilma kubuta
Kõrgus:1040 mm
Laius:1380 mm
Sügavus:697 mm
Kaal:260 kg
Hind: 1150EUR

 

Kaminasüdamik Antek 10

 

kaminad,ahjud,pliidid,katlad,saunaahjud,korstnad,korsten,moodulkorstnad

Kaminasüdamik Antek 10

Kaminasüdamik Antek
Võimsus:10 kw
Kõrgus:622 mm
Laius:600 mm
Sügavus:334 mm
Lõõri läbimõõt :180 mm
Kaal:94 kg
Hind:667.-
Tehniline joonis

 

 

Nurgakamin CORNER

kaminad,ahjud,pliidid,katlad,saunaahjud,korstnad,korsten,moodulkorstnad

Nurgakamin CORNER

Nurgakamin CORNER
Võimsus:10 kW
Kõrgus:850 mm
Laius:640 mm
Sügavus:575 mm
Lõõri läbimõõt:120 mm
Kaal:70 kg
Värv: punane, beež
Hind: 457 EUR

Kamin HIT

kaminad,ahjud,pliidid,katlad,saunaahjud,korstnad,korsten,moodulkorstnad

Kamin HIT

Kamin HIT
Võimsus:6,1 kW
Kõrgus:850 mm
Laius:500 mm
Sügavus:440 mm
Lõõri läbimõõt:120 mm
Kaal:60 kg
Värv: must, punane, beež, hall
Hind: 457 EUR

Kaminasüdamik Atina

Kaminasüdamik Atina
Võimsus: 16 kw
Kõrgus: 660 mm
Laius: 685 mm
Sügavus: 430 mm
Kaal: 119kg
Lõõri läbimõõt: 180 mm
Hind: 525 EUR

Keskkütte kaminasüdamik LB800PW

Keskkütte südamik LB800PW
Võimsus: 15 kW
Veepaagi maht: 31 l
Kõrgus: 800 mm
Laius: 690 mm
Sügavus: 460 mm
Lõõri läbimõõt: 200 mm
Kaal: 137 kg
Hind: 1319 EUR 

Kamin Orpheus

Orpheus

Kamin Orpheus 
Võimsus: 8 kW
Kõrgus: 1208 mm
Laius: 550 mm
Sügavus: 400 mm
Lõõri läbimõõt: 150 mm
Kaal: 134 kg
Värv: Hall
Hind:  989 EUR
Kasutusjuhend 

Pliit Kalvis KO2-N

kaminad,ahjud,pliidid,katlad,saunaahjud,korstnad,korsten,moodulkorstnad

Pliit Kalvis KO2-N

Pliit Kalvis KO2-N
Võimsus: 13 KW
K/L/S: 750/500/770 mm
Puu pikkus: 35cm
Lõõri läbimõõt: Ø 130 mm
Kaal: 118 kg
Värv: pruun, kreem,
Sobib soemüüriga
Hind: 1089 €
Hind: 920 € 

Pliit Royal 720

Puupliit Royal 720

Pliit Royal 720
Võimsus: 8 KW
Kõrgus: 850 mm
Laius: 720 mm
Sügavus: 635 mm
Lõõri läbimõõt: Ø 120 mm
Värv: Pruun, beez, punane,valge
Hind: 781 EUR
Kasutusjuhend

Go to Top